Ημέρα Καριέρας του ΤΕΙ ΑΜΘ και του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου στη Δράμα

Σε εκδήλωση Σταδιοδρομίας που διοργάνωσε η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Δράμας συμμετείχε πρόσφατα η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (ΔΑΣΤΑ) του ΤΕΙ ΑΜΘ, αναλύοντας κι επεξηγώντας στους μαθητές Λυκείων Δράμας όλες τις προπτυχιακές αλλά και μεταπτυχιακές κατευθύνσεις σπουδών του ΤΕΙ ΑΜΘ, όπως επίσης και τον σημαίνοντα ρόλο του ΔΑΣΤΑ ως συμβουλευτική και υποστηρικτική δομή σε θέματα επαγγελματικής κατάρτισης τόσο γενικότερα, μέσα από την ελληνική Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, όσο και ειδικότερα, μέσα από τις δομές της στο ΤΕΙ ΑΜΘ.

Ομιλητές της όμορφης αλλά και ενδιαφέρουσας αυτής εκδήλωσης εκ μέρους ήταν του ΤΕΙ η συνεργάτιδα του ΔΑΣΤΑ Βασιλική Βογιατζή (φωτο αριστερά) και ο συνεργάτης του Γραφείου Διασύνδεσης Γιώργος Σπανού (φωτο δεξιά).