ΠΜΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2017-18

ΑΠΟ 20.08.2017 ΕΩΣ ΚΑΙ 25.09.2017

Μεταπτυχιακών Σπουδών (Π.Μ.Σ.) με τίτλο «Καινοτομία στην Τεχνολογία και Μάνατζμεντ Μηχανικών - Msc in Innovation in Technology and Engineering Management»

Το πρόγραμμα είναι διάρκειας τριών (3) εξαμήνων και οδηγεί στην απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ).
Αριθμός Εισακτέων
Ο αριθμός εισακτέων για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 ορίζεται στους σαράντα(40).

Δεκτοί υποψήφιοι
Η εισαγωγή στο ΠΜΣ γίνεται κατόπιν εισήγησης από ειδική επιτροπή επιλογής, η οποία αξιολογεί την αίτηση και τα δικαιολογητικά των υποψηφίων. Γενικά, απόφοιτοι Τμημάτων ΑΕΙ (Πανεπιστήμια και ΤΕΙ) της ημεδαπής ή αναγνωρισμένων
ομοταγών ιδρυμάτων της αλλοδαπής ικανοποιούν τις προϋποθέσεις για την εισαγωγή στο ΠΜΣ.

Δίδακτρα
Για την παρακολούθηση του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών προβλέπεται η καταβολή διδάκτρων ύψους 4.000,00€ τα οποία καταβάλλονται σε τρείς δόσεις.

Γλώσσα διδασκαλίας
Η Γλώσσα διδασκαλίας είναι η Ελληνική.
Έναρξη Μαθημάτων : 6/10/2017