Υλικό από την εκδήλωση της ΜΚΕ στις 13/06/2012

Το Έργο με τίτλο: «Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΚΕ) του ΤΕΙ Καβάλας» πραγματοποίησε ενημερωτική εκδήλωση με τίτλο «Ημέρα Επιχειρηματικότητας - Σύνδεση Εκπαίδευσης με την Αγορά Εργασίας» την Τετάρτη 13/06/2012 στο Ξενοδοχείο «Εγνατία», στο πλαίσιο του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» της Δομής Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (ΔΑΣΤΑ) του ΤΕΙ Καβάλας. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τοπικούς φορείς Επιχειρηματικότητας και το Επιμελητήριο Καβάλας. Παρουσιάστηκαν εργασίες από ομάδες φοιτητών, ενώ παράλληλα πραγματοποιήθηκαν τόσο παρουσιάσεις μαθημάτων από καθηγητές του ΤΕΙ Καβάλας, όσο και από Στελέχη του Επιμελητηρίου. Απονεμήθηκαν πιστοποιητικά παρακολούθησης στους φοιτητές που ολοκλήρωσαν τον Β' Κύκλο Επιχειρηματικότητας.

Επισκεφθείτε το κανάλι της ΔΑΣΤΑ στο youtube για να δείτε όλα τα videos της ΔΑΣΤΑ του ΤΕΙ Καβάλας.